Izsludināta pieteikšanās ikgadējai L’ORÉAL-UNESCO balvai «Sievietēm zinātnē»

Līdz 17. martam Baltijas valstu zinātnieces aicinātas pieteikties prestižajai L’ORÉAL-UNESCO Baltijas jauno talantu programmai «Sievietēm zinātnē». Jau 18. reizi Latvijā un sesto reizi Igaunijā un Lietuvā septiņas izcilas Baltijas zinātnieces katra saņems 6 000 eiro balvu par darbu dažādās zinātnes jomās. Papildus viena dalībniece no katras valsts tiks nominēta prestižajai, starptautiski atzītajai L’ORÉAL-UNESCO «Sievietēm zinātnē starptautisko uzlecošo talantu» programmai.

Pieteikties jauno talantu programmai «Sievietēm zinātnē» zinātnieces var, aizpildot pieteikuma anketu projekta mājaslapā.

Pēc zinātniskās žūrijas rūpīgas visu pieteikumu izvērtēšanas par pētījumu veikšanu dzīvības, fizikas un vides zinātņu, materiālzinātņu, matemātikas, datorzinātnes, informācijas zinātnes, kā arī inženierzinātņu jomās Latvijā tiks piešķirta viena balva zinātniecei ar doktora grādu līdz 40 gadiem, un divas balvas saņems doktorantes līdz 40 gadu vecumam doktora darba izstrādei.

Šī ir vienīgā atbalsta programma Baltijas valstīs zinātniecēm, kas veicina viņu profesionālo izaugsmi, palīdzot sasniegt jaunus mērķus un radot ieguvumus gan zinātnei, gan sabiedrībai.

Kopš 2005. gada, kad L’ORÉAL-UNESCO programma tika ieviesta Latvijā, atzinību par savu ieguldījumu zinātnes jomā ir saņēmusi 51 zinātniece no Latvijas, tostarp arī vairākas Rīgas Tehniskās universitātes pētnieces. Papildus jau sesto gadu pēc kārtas programma tiek īstenota arī Igaunijā un Lietuvā, kur par darbu zinātnes jomā ir apbalvotas astoņas zinātnieces no Lietuvas, kā arī astoņas no Igaunijas.

Jauno talantu programmu «Sievietēm zinātnē» pirms 18 gadiem Latvijā aizsāka programmas patronese Dr. Vaira Vīķe-Freiberga, L`ORÉAL Baltic, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija un Latvijas Zinātņu akadēmija. Šodien L`ORÉAL-UNESCO Baltijas jauno talantu apbalvojumu programma «Sievietēm zinātnē» kopā ar trīs Baltijas valstu zinātņu akadēmijām un UNESCO Nacionālajām komisijām Latvijā, Igaunijā un Lietuvā veicina Baltijas zinātnieču profesionālo attīstību, palīdzot sasniegt jaunus mērķus un vairot pienesumu gan zinātnei, gan sabiedrībai.

Starptautiskā programma «Sievietēm zinātnē» tika aizsākta 1998. gadā. Kopš tā laika L`ORÉAL un Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija (UNESCO) ir apņēmušās veicināt sieviešu skaitu, kuras darbojas zinātniskajā pētniecībā. Tādēļ pēdējo 24 gadu laikā L`ORÉAL un UNESCO programma «Sievietēm zinātnē» godina zinātnieces viņu galvenajos karjeras posmos, dodot nozīmīgu ieguldījumu zinātnes attīstībā, kā arī veicinot dzimumu vienlīdzību zinātnes jomā.