8. aprīlī aicina klātienē iepazīt RTU studentu radītas inovācijas

8. aprīlī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6 klātienē norisināsies vērienīgā projekta «RTU Inovāciju granti studentiem» Demo diena. No plkst. 10.00 līdz 18.30 visiem interesentiem būs iespēja iepazīties ar studentu attīstītām zinātniski ietilpīgām biznesa idejām un apskatīt inovāciju prototipus. 

Demo dienā piedalīsies studenti un absolventi, kas kādā no «RTU Inovāciju granti studentiem» aktivitātēm – «RTU IdeaLAB», «Co.LAB», «Produktu attīstības programma», «Vertikāli integrēts projekts», «UniLAB» un «Demola» – attīstījuši savu biznesa deju, izgatavojuši prototipu vai komercializējuši zinātniski ietilpīgu ideju.

RTU Arhitektūras fakultātes ātrijā visas dienas garumā būs skatāmi komandu izgatavotie ideju prototipi. Potenciālie investori, mediju pārstāvji un jebkurš interesents aicināts uzzināt vairāk par komandu izstrādātajām idejām, uzdot jautājumus, vienoties par sadarbību vai iegūt jaunus kontaktus.

Plkst. 14.00 sāksies ideju konkurss, kurā piedalīsies gan komandas, kas «RTU Inovāciju grantu studentiem» aktivitātēs iesaistījušās šobrīd, gan iepriekšējo sezonu absolventi. Komandas, prezentējot savas biznesa idejas, sacentīsies par 1000 eiro naudas balvu piecās kategorijās, kā arī saņems ekspertu žūrijas vērtējumu.

Ideju konkurss vienlaikus būs arī «RTU IdeaLAB» un «Co.LAB» sezonas noslēgums. «RTU IdeaLAB» ir pirmsinkubācijas programma, kas nodrošina atbalstu jaunu vai esošu studentu biznesa ideju attīstībai dažādos tautsaimniecības virzienos. Pēc programmas daudzas komandas turpina biznesa ideju attīstību, izmantojot RTU vai citu organizāciju atbalsta instrumentus, un sāk uzņēmējdarbību. Savukārt «Co.LAB» ir pētījumu komercializācijas potenciāla apmācību programma doktorantiem, kurā viņi sadarbībā ar industrijas pārstāvjiem attīstīta uzņēmējspējas, izvērtē pētījumu komercializācijas potenciālu un izstrādā to ieviešanas stratēģijas.

Ideju konkursa norisei būs iespējams sekot līdzi RTU un RTU Zinātnes un inovāciju centra Facebook lapās.

Demo dienā piedalīsies tādas komandas kā «TreeHouse place» ar konstruktoru mājām kokos, «Velorūme» ar mūsdienīgu pilsētvides velonovietni, «ForQueenBee» ar iekārtu bišu saimju novērošanai, «Smart Air Tracker» ar iekštelpu gaisa attīrītāju, «Correcty» ar stāju koriģējošu apģērbu, «Asyde» ar drošības maliņām skrejriteņiem, «ErgoPillow» ar ergonomisku spilvenu, «AlarMe» ar inovatīvu modinātāja aplikāciju un citas.

Lai attīstītu studentos inovatīvo domāšanu, jaunrades prasmes un uzņēmējspējas, RTU īsteno projektu «Inovāciju granti studentiem» (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/18/A/001). Visu līmeņu studentiem tiek piedāvāts iesaistīties dažādās aktivitātēs un pilnveidot uzņēmējspējas, sadarboties ar industriju, attīstīt agrīnas zinātņietilpīgas biznesa idejas, saņemt stipendijas un atbalsta grantus. Tā ir platforma studentiem, industrijai un zinātniekiem, kas veicina sadarbību, izstrādi un jaunradi.