Materiāla triecienizturības testi

Lai noteiktu materiāla izturību, tiek veikti triecienizturības testi. Materiāla izturība attiecas uz tā spēju absorbēt enerģiju plastiskās deformācijas laikā.  Materiāla trieciena vērtība var mainīties arī atkarībā no temperatūras. Parasti zemākā temperatūrā materiāla trieciena enerģija samazinās. Izlases lielums ietekmē arī trieciena testa rezultātus.

Trieciena testēšanu visbiežāk veic ar INSTRON Dynatup 9250 HV trieciena tornis ir gravitācijas / atsperu krītoša svara tipa tornis, ar iespēju elektroniski kontrolēt brīvo krišanas augstumu, svaru vai paātrinājumu, kā arī simulēto krišanas augstumu (atsperēs) līdz pat 20.4 m.

Trieciena tests tiek veikts, lai uzraudzītu mehāniku, ko materiāls parādīs, saskaroties ar slodzi, kuras dēļ tas deformējas, saplīst vai pilnībā plīst. Atkarībā no nosakāmās pazīmes un pārbaudei nepieciešamās metodes un  tiek veikts triecienizturības tests, lai noteiktu materiāla izturību, triecienizturību, pārrāvuma pretestību, triecienizturību vai izturību pret lūzumiem. Šīs vērtības ir svarīgas, lai izvēlētos pareizos materiālus, ko izmantot ražošanā.

Pateicoties IMS laboratoriju tehniskajām iespējām, uzņēmumi saņem efektīvākus, augstas veiktspējas un kvalitātes testēšanas pakalpojumus.

Nosūtīt ziņu

7 + 1 = ?