Hokejs dzīvo šeit - Zinātnieks
Pasaules hokeja čempionāts
Pasaules hokeja čempionāts
Kompozītu materiālu un konstrukciju eksperts Dr. sc. ing. Kaspars Kalniņš.
Kosmoss ir viens no inovatīvākajiem un konservatīvākajiem industrijas domēniem.
Materiālu un konstrukciju institūts piedalās kosmosa programmās. Gudri tehnoloģiski risinājumi ir ļoti nozīmīgi lielos projektos, kuros sadarbojas daudzas valstis. Ap Zemi riņķo gandrīz 5000 cilvēka radītu satelītu, kas tiek izmantoti dažādām novērošanas, sakaru un zinātnisko pētījumu vajadzībām. Viena satelīta izmaksas var sasniegt pat 300 miljonus eiro. Tikpat daudz un vēl vairāk jāmaksā tā nogādāšanai kosmosā. Pārāk lielas summas Latvijas valstij?
RTU Materiālu un konstrukciju institūta vadošais pētnieks Kaspars Kalniņš stāsta, kas ir termoreaktīvi un termoplasti , kādas ir materiālu īpašības un pielietojums.
RTU Materiālu un konstrukciju institūta vadošais pētnieks Kaspars Kalniņš stāsta, kas ir karbons (oglekļā šķiedras kompozīts), kādas ir materiāla īpašības, noturība un kā ir jārūpējas par savu karbona velosipēdu.
Latvijas Tehnoloģiskā centra (LTC) un Eiropas Biznesa atbalsta tīkla Latvijā organizētajā Zinātnieku Inovācijas stendā būs iespēja iepazīties ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālu un konstrukciju institūta vadošā pētnieka izstrādāto nākotnes materiālu – termoplastu hibrīdkompozītu, kas aizstās tērauda sakausējumu un vienlaikus saglabās ražošanas ātruma priekšrocības.
Institūta pētnieki strādā pie hibrīdtermoplastiskā pavediena tehniskā risinājuma izstrādes, lai pavediens būtu vairākkārtīgi izturīgāks un stingāks par standarta 3D printera ABS pavedienu. Radītā tehnoloģija būtiski palielinās 3D drukas materiālu tirgu un paplašinās 3D drukāto produktu klāstu. Šis jaunais inovatīvais materiāls top ERAF komercializācijas projekta “Termoplastiska hibrīdšķiedra aditīvām ražošanas tehnoloģijām – 3D.TEHART”, Nr. KC-PI-2017/55 ietvaros.
Izstādes laikā RTU Materiālu un konstrukciju institūts demonstrētas iestrādnes 3D drukāto produktu ražošanā, hibrīdaudumu un kompozītu prototipu izveidē.
14. oktobrī pirmizrādi piedzīvoja jaunā filma par zinātnisko pētniecību RTU. Filma iepazīstina ar pēdējos gados aktuālākajiem pētniecības projektiem visās RTU fakultātēs.
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes zinātnieki Eiropas Kosmosa aģentūrai izstrādā kosmosa satelītu ražošanas tehnoloģijas, kas palielinās satelītu drošību un ļaus ievērojami samazināt izgatavošanas un ekspluatācijas izmaksas nākotnes misijās.
Tikšanos “Enerģijas lādiņš jaunajiem zinātniekiem”. 1. Jūsu ambīcijas projektos un kā tās sasniegt! Kaspars Kalniņš – 2016. gada «Iedvesmas balvu» zinātnē un tehnoloģiju attīstībā laureāts, RTU.
RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātē studenti testēja savus kursa darba ietvaros izveidotos spageti tiltus. Labākais rezultāts otrajam video redzamajam tiltam – 180kg.
Ribotu saplākšna paneļu prototipēšanas demonstrācija.
Veikti eksperimentālā lieces stinguma validācija saplākšņa paneļiem kas izgatavoti no bērza saplākšņa Rīgas Tehniskajā universitātē / Materiālu un konstrukciju institūtā, pildīti ar dabīgas izcelsmes PU putu komponenti, ko izgatavojis Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūts.
Šo pētījumu finansē Latvijas valsts pētījumu programma “Inovatīvi un daudzfunkcionāli koksnes kompozītmateriāli ilgtspējīgām būvēm”
Plašāka informācija imateh.rtu.lv
Latvijas komanda Eiropas kosmosa aģentūras organizētā pasākumā. Saruna par Latvijas līdzdalību kosmosa apguvē. Eiropas Kosmosa aģentūras organizētās Industry Space Days jeb Industriju kosmosa dienas, notika jūnija sākumā, un tajās piedalījās arī Latvijas Kosmosa klāstera dalībnieki. Studijas viesi – Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības fakultātes Materiālu un konstrukciju institūta vadošais pētnieks, inženierzinātņu doktors Kaspars Kalniņš
Radio intervija LR1 radiostacijā raidījumā “Zināmais nezināmajā”: “RTU top tehnoloģijas kosmosa satelītu drošības palielināšanai”. Tiešraides datums: 2017. gada 30. janvāris.
Radio intervija LR4 radiostacijā. Tiešraides datums: 2017. gada 2. Februāris.
Radio intervija LR4 radiostacijā. Tiešraides datums: 2017. gada 12. aprīlis.
Sižets LR4 radiostacijā par Zinātnieku nakti. Tiešraides datums: 2017. gada 27. septembris.
Sižets LR1 radiostacijā par Zinātnieku nakti raidījumā “Zināmais nezināmajā”. Tiešraides datums: 2017. gada 28. septembris.
Radio intervija LR4 radiostacijā. Tiešraides datums: 2016. gada 27. decembris.