Studiju forums «Digitalizācija studiju procesā»

Kā studiju vide izskatīsies pēc pieciem gadiem? Vai un kā digitalizācija var uzlabot studiju procesu? Kāpēc būtu lietderīgi pārvarēt bailes un aizspriedumus no jaunajām iespējām un tās apgūt un izmantot? Par šiem un citiem jautājumiem RTU Studiju departaments un Studentu parlaments aicina mācībspēkus un studējošos diskutēt 5. martā, kad RTU Zinātniskajā bibliotēkā no plkst. 11.00 – 15.00 norisināsies forums «Digitalizācija studiju procesā».

Jau šobrīd ir pieejami dažādi digitāli rīki, ko mācībspēki un studējošie var izmantot studiju procesā, padarot to interaktīvāku un efektīvāku. Forumā varēs iepazīties ar dažiem no tiem. Par savu pieredzi digitālo rīku izmantošanā studiju procesā stāstīs IEVF Inovāciju un uzņēmējdarbības vadības katedras lektors Leonards Budņiks. Viņš nebaidās eksperimentēt, un viņa azartiskā pieeja studiju procesa dažādošanai ir attaisnojusies. 2018. gadā L. Budņiks saņēma «Gada jaunā mācībspēka goda nosaukumu», un arī studenti vairākkārt viņu ir atzinuši par vienu no labākajiem mācībspēkiem, piešķirot Studentu parlamenta Gada balvu.

Lai iedvesmotu un iedrošinātu studiju procesā izmantot mūsdienīgas metodes un rīkus, tiks demonstrēti RTU mācībspēku veidoti studiju kursi ORTUS e-studiju vidē, kurus pozitīvi novērtējuši studenti un arī paši autori atzīst, ka tie uzlabo studiju rezultātus un atvieglo viņu darbu. Foruma praktiskajā daļā arī tie, kuri ar digitālo pasauli ir uz «jūs», varēs izmēģināt dažādus digitālos rīkus un pārliecināties, ka to izmantošana nav ne sarežģīta, ne laikietilpīga.

Foruma programma:

10.30 Reģistrācija un interaktīvā aktivitāte

11.00 Atklāšana

11. 20 Interaktīvās aktivitātes apkopojums

11.25 Studentu apkopojums par šī brīža situāciju ORTUS E-studiju vidē

11.55 ORTUS E-studiju vides labie piemēri

12.25 Kāpēc izmantot digitālos rīkus studiju procesā?

13.00 Kafijas pauze

13.30-15.00 Praktiskais uzdevums

Par dalību konferencē dalībnieki saņems sertifikātu par profesionālo pilnveidi piecu akadēmisko stundu apjomā.

Pieteikšanās forumam